Historie společnosti

Historie společnosti

Pod názvem B a K Písek společně vystupují dvě ryze české společnosti B a K production s.r.o. a B a K systémy s.r.o., které vzájemně kooperují a sídlí ve vlastním výrobním areálu v Purkraticích u Písku. Společnosti založili Ing. Jiří Karel a Karel Brejcha.

B a K Písek nabízí svým zákazníkům ucelenou řadu produktů a služeb zahrnující engineering, projektování, komplexní zpracování plechu, výrobu a konstrukci rozváděčů, elektromontáže v ČR i zahraničí, revize a záruční i pozáruční servis.

B a K Písek plní požadavky zákazníků v odpovídající kvalitě, termínu a neustále pracuje na zlepšování. Tyto atributy jsou garantovány systémem managementu a certifikací ČSN EN ISO 9001:2016, která osvědčuje kvalitu výrobků i řízení procesů ve firmě.

B a K production s.r.o.
V roce 2005 převzala B a K production s.r.o. činnost po B a K sdružení (založeno 1995) a stala se tak jejím pokračovatelem. Hlavní činností firmy jsou návrhy, výroba a konstrukce rozváděčových skříní, komplexní služby v oblasti zpracování plechu, povrchových úprav a kompletace strojů. Roční obrat firmy činí 130 mil. Kč.

Společnost B a K production s.r.o. zároveň provozuje ubytovnu, která slouží nejen pro zaměstnance uskupení B a K Písek ale také zaměstnancům z firem nedaleké průmyslové zóny.

B a K systémy s.r.o.
V roce 2000 byla založena společnost B a K systémy s.r.o., a to jako přímý pokračovatel výroby rozváděčů v bývalém Elektropřístroji Písek a následně ve společnosti Schneider Electric CZ s.r.o.  Zařadila se tak mezi výrobce rozváděčů s dlouholetou tradicí. Hlavní činností B a K systémy s.r.o. je návrh, engineering a výroba rozváděčů, jejich oživení u koncového uživatele,  elektromontáže a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis. Roční obrat firmy činí 110 mil. Kč.

Úspěch společnosti vytvářejí především lidé. Proto jsou v obou společnostech zaměstnáváni nejen zkušení odborníci s dlouholetou praxí, ale i mladí, nadějní pracovníci, kteří představují perspektivní potenciál firmy.  B a K production s.r.o. zaměstnává více než 55 pracovníků, z toho přibližně 30 % tvoří THP a 70 % operátoři ve výrobě.  Společnost B a K systémy s.r.o. má zaměstnaných více než 50 zaměstnanců v poměru 25 % THP a 75 % elektromontérů a operátorů ve výrobě.